REUMATYZM – ZIOŁOWE RECEPTURY

Ból kolana, zapalenie reumatoidalne stawów, zwyrodnienia kręgosłupa i wiele innych dolegliwości stawowych to zmora wielu osób. Wzmacniające mikstury są wielkim wsparciem na te różne dolegliwości kostne. Dzisiaj w moim wpisie ziołowe receptury na reumatyzm.

SOK Z ŻYWORÓDKI

Taki sok może służyć do wcierania w bolące miejsca lub stosować 20 kropel przed jedzeniem doustnie. Taki sok można przygotować samemu. Ścinamy kilka liści liści z łodyżkami, myjemy i wkładamy do lodówki Wyciskamy z nich sok, dodajemy spirytus w proporcji 1:5.


HERBATA WZMACNIAJĄCA STAWY

Zaleca się pić 3 razy dziennie herbatę, która pozwala utrzymać stawy w dobrej kondycji. Działa ona przeciw obrzękowo, przeciwzapalnie. Każde zioło: kalinę, wierzbę, kocimiętkę mieszamy i łyżeczkę mieszanki gotujemy w 200 ml wody przez 10 minut na małym ogniu.


REUMATYZM – ZIOŁOWE RECEPTURY

 

OKŁAD NA OBRZĘKI

Wiele chorób reumatycznych jest obciążonych bardzo dokuczliwym obrzękiem. Skutecznym lekiem wprost z natury jest na taki obrzęk okład z brzozy. Garść liści brzozy gotujemy w małej ilości wody przez 10 minut. Potem odcedzamy liście, przekładamy je na gazę. Ciepły kompres przykładamy do opuchniętego stawu. Obrzęk błyskawicznie znika.

 


Problemy stawowe to bardzo ciężki i uporczywy problem zdrowotny. Osoby mające choroby stawowe mogą właśnie w ziołowych recepturach znaleźć szybkie rozwiązania wspomagające ich cierpienie i walkę z chorobą. Ból i obrzęk mogą być całkowicie zniwelowane dzięki tym roślinnym miksturom.

Bernardeta Nosek - Copywriting  Bernardeta Nosek

Copywriterka, blogerka, fanka pisania.
Pasjonatka ziołolecznictwa i medycyny naturalnej
nikita757@o2.pl

 

4 thoughts on “REUMATYZM – ZIOŁOWE RECEPTURY

Leave a Reply

%d bloggers like this: