Sposoby na poświąteczne przejedzenie

Co rok obiecujemy sobie to samo. Zachowamy zdrowy rozsądek. Zjemy po pół porcji, a nie po pełnym talerzu. Jednak…, a jednak się nie da, lub nie mamy tak silnej woli, by  troszkę przystopować z tym co dobre, słodkie, kolorowo apetycznie zachęcające nas do grzechu słabości. Ból brzucha, ucisk, skurcze jelit. To są najczęstsze  i niedobre skutki tego co daje nam kulinarny świat. Dlatego dzisiaj ważne wskazówki ode mnie, sposoby na poświąteczne przejedzenie. Poznajcie proste i szybkie sposoby, by poradzić sobie z konsekwencjami przeciążenia układu pokarmowego. Zapraszam i zachęcam do wypróbowania moich rad w praktyce.

 

SPOSOBY NA POŚWIĄTECZNE PRZEJEDZENIE

Sposoby na poświąteczne przejedzenieZIOŁA

Niezastąpiony w przypadku problemów trawiennych wynikających z przeciążenia żołądka jest majeranek. Warto go dodawać do potraw, co już wie dużo z nas, ponieważ jest to od czasów naszych babć przyprawa popularna ułatwiająca trawienie potraw z grochem czy tych z kapustą. Także koper i kminek łagodzą dokuczliwe skurcze jelit. Zioła te redukują nudności. W przypadku bólu wątroby mają także kojące działanie.

 


Sposoby na poświąteczne przejedzenieSODA OCZYSZCZONA

Wypicie szklanki ciepłej wody z rozpuszczoną łyżeczką sody oczyszczonej przynosi ulgę w przypadku bolesnych wzdęć. Neutralizuje soki żołądkowe.

 

 

 

 


Sposoby na poświąteczne przejedzenieALKOHOL?

Absolutnie nie namawiam do nadużywania alkoholu. Jednak…, kieliszek czerwonego wina lub kieliszek czystej wódki z pieprzem wspomaga trawienie. Ale ważne; odrobina, bo większa ilość trunków nasila symptomy niestrawności.

 

 

 


Sposoby na poświąteczne przejedzenieODPOCZYNEK DLA CIAŁA

Warto po świętach zastosować niezwykle prostą metodę: mniej jeść, a więcej pić, nawadniać się wodą. Dzięki temu oczyścimy szybciej organizm z toksyn i tłuszczy.

 

 

 

 


Sposoby na poświąteczne przejedzenieNIE DLA KAWY

Zrezygnuj z kawy i mocnej herbaty na rzecz zielonej i czerwonej herbaty. Taki właśnie „patent” pozwoli szybciej zredukować tkankę tłuszczową.

 

 

 

 


Sposoby na poświąteczne przejedzenieBŁONNIK

Błonnik to następny sposób na ciężkość poświąteczną w żołądku. Niczym miotełka wymiata to co złe z jelit.

 

 

 

 

 

 


Sposoby na poświąteczne przejedzenieRUCH

To co jest uwieńczeniem moich rad, podstawa podstaw 😉 ruch. Zacznijmy się ruszać. Wszystkie sposoby na poświąteczne przejedzenie są skuteczne. Jednak aktywność fizyczna, czy to basen, aerobik, jazda na rowerze stanowią nieodzowny element dający najlepsze efekty. Nawet na co dzień możemy pobudzić naszą aktywność. Zamiast windą, wejdźmy na piętro schodami, jeżeli możemy jedźmy do pracy rowerem, a nie samochodem.

 

 

To teraz szczerze. Stosujecie któreś metody?, a może wszystkie znacie?, czekam także na Wasze proste, sprawdzone metody na poświąteczne przejedzenie.

 

Bernardeta Nosek - Copywriting  Bernardeta Nosek

 

16 thoughts on “Sposoby na poświąteczne przejedzenie

 • 19 kwietnia 2017 o 09:01
  Permalink

  Idealny post po świętach, ja starałam się zachować zdrowy rozsądek 🙂

  Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2017 o 09:26
  Permalink

  Powiedzmy, że błonnik, zioła, ruch wprowadzam. Czuję, ze odstawienie kawy na pewno dobrze mi zrobi, a i kieliszeczka z pieprzem nie odmówię hihi 😉

  Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2017 o 09:45
  Permalink

  Znam, czasem stosuję, teraz w ciąży nie 😉 Raz w życiu przy zatruciu wypiłam kieliszek wódki z pieprzem… ostatni raz. Nie ma nic gorszego na świecie 😉

  Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2017 o 11:50
  Permalink

  Zioła, także w formie naparów, oraz zmniejszenie ilości jedzenia i ruch. Działają. 🙂

  Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2017 o 17:37
  Permalink

  Z alkoholem trochę gorzej, bo nie spożywam, aczkolwiek inne sposoby bardzo się przydadzą i to nie tylko w okresie poświątecznym 😉

  Odpowiedz
 • 20 kwietnia 2017 o 09:52
  Permalink

  A mi się dzięki bogu udało nie przejeść w święta, i to już któreś pod rząd 😀 tak jakby organizm włączył sobie samoregulacje 😀

  Odpowiedz
 • 20 kwietnia 2017 o 09:56
  Permalink

  W tym roku obzarstwo na Wielkanoc ominelo mnie wielkim lukiem bo akurat jestem na poscie dr Dabrowskiej. I szczerze mowiac wcale nie zazdroszcze tym, ktorzy we wtorek toczyli sie do pracy 🙂 A rady na pewno sie przydadza, bo przeciez zaczyna sie lato – sezon grilowania, wesel i innych imprez, ktore czesto lacza sie z naduzywaniem naszego biednego zoladka 🙂

  Odpowiedz
 • 20 kwietnia 2017 o 10:35
  Permalink

  Konkretnie napisane! Ja jestem fanką sody a jeżeli chodzi o zioła, to dodaję kminek do mięs. Polecam jednodniową głodówkę (tylko woda) lub soki.

  Odpowiedz
 • 20 kwietnia 2017 o 10:48
  Permalink

  Najlepsza metoda na dobre samopoczucie po świętach – to jednak nie przejadać się w czasie świąt! 🙂 Ale jak tu nie spróbować tylu smakołyków! Dobrze jest też same święta spędzić aktywnie – czyli wstać od stołu i pójść na spacer, chociaż pogoda w tym roku nie była zbyt „spacerowa”. Ale jeszcze wszystko do nadrobienia!

  Odpowiedz
 • 24 kwietnia 2017 o 18:50
  Permalink

  Pomocny zestaw rad, ale jednak najlepiej popracowac nad umiarem 😉

  Odpowiedz

Leave a Reply

%d bloggers like this: