KASZEL – POZNAJ NATURALNE METODY LECZENIA
Kaszel, kto z nas go nie zna. Mokry, suchy, wilgotny. Ten przy infekcji, duszący od zatkanych zatok, a także ten, który potrafi męczyć z powodu klimatyzacji. Jest jeszcze wiele powodów kasłania. Potrafi dokuczać nawet w sposób przewlekły. Jednak różne rodzaje kaszlu można pokonać bez leków. Złagodzić, a nawet całkowicie usunąć. Więc dzisiaj poznajcie ważne naturalne leki roślinne, by pozbyć się tej niemiłej dolegliwości.
KASZEL – POMOC OD MATKI NATURY
Siemię lniane
Skutkiem infekcji może być chrypka i podrażnienie gardła. Na takie problemy idealne są zioła powlekające gardło ochronnym śluzem, nawilżające. Takim roślinnym sprzymierzeńcem w walce z podrażnieniem, które powoduje kaszel jest siemię lniane. Należy pić miksturę z rośliny nawet 5 razy dziennie.
Ziele dziewanny
Ta roślina jest lekarstwem zarówno na suchy jak i mokry kaszel. Działa łagodząco na drogi oddechowe. Zapobiega chrypce. Ułatwia odkrztuszanie zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny.
Ziele tymianku
Ułatwia również odkrztuszanie, rozrzedzając gęstą wydzielinę. Działa także rozkurczowo. Świetnie odkaża. Działa antybakteryjnie.
Cebula z miodem
Kto z nas nie kojarzy smaku tego syropu, który mamy i babcie dawały nam przy przeziębieniu jako naturalny antybiotyk. Dodatek miodu do takiej mikstury działa dodatkowo jako osłona na górne drogi oddechowe.
Liść podbiału
Podbiał osłania i łagodzi kaszel pochodzenia krtaniowego. Nawilża gardło i drogi śluzowe.
Anyż
Ziele anyżu bardziej kojarzy nam się ze światem kulinarnym jednak także w ziołolecznictwie spełnia ważną rolę. To istotna pomoc w kwestii leczenia kaszlu. Działa wykrztuśnie. Leczy zapalenie górnych dróg oddechowych.
Warto też poszukać w naszym otoczeniu przyczyn świadczących o kaszlu.
Kaszel – przyczyna w otoczeniu?
- Niektóre rośliny doniczkowe jak np. fikus, bluszcz, zawierają trujące substancje. Znajdują się one w korzeniach, liściach, a nawet łodyżkach. Kiedy jesteśmy uczuleni na ten kwiaty pojawić się może pokrzywka, rumień i suchy męcząca duszność. Jeżeli odkryjemy, że tak właśnie reagujemy na kwiaty w naszym otoczeniu to niestety będziemy musieli je usunąć z naszego domu.
- Suchy, przewlekły kaszel może też świadczyć o alergii na pleśnie, roztocza. Należy poprosić lekarza o skierowanie do alergologa w celu wykonania testów. Kiedy już wiemy, że to właśnie czynniki alergiczne powodują nasze dolegliwości łatwiej z nimi walczyć przy pomocy odpowiednich leków.
Kaszel jak wiemy to czynnik, który ma wiele podstaw i najpierw szukajmy powodów, a potem dobierajmy metody do naszego rodzaju kaszlu. Jak u Was z kaszlem?, macie sposoby na niego?, swoje sprawdzone?.
Dziękuję za polubienie i obserwowanie:
Bernardeta Nosek
Oj z suchym kaszlem to my już walczymy od kilku miesięcy
Jeszcze czosnek!
I po co chodzić do apteki i faszerować się chemią, skoro są naturalne sposoby! 🙂
Domowe sposoby najlepsze 😉 W czasach kiedy na wszystko można kupić jakiś medykament musimy o tym pamiętać!
Dobrze wiedzieć na przyszłość 🙂 Dziękuję 🙂
agnesssja.blogspot.com
W tamtym roku bardzo zachorowałam i miałam straszny kaszel. Z pomocą przyszedł mi właśnie tymianek wyhodowany w ogródku. Wystarczyło zalać go wrzątkiem i wdychać opary pod ręcznikiem.
Bardzo przydatny tekst dla mnie gdyz mam częste infekcje dróg oddechowych? Pozdrawiam
a ja ostatnio odkryłam majeranek. Piję go na kaszel i fajnie działa
Jestem przeogromną zwolenniczką naturalnych metod. Sporo znam i stosuję, ale większość Twoich są dla mnie nowością. Muszę zgłębić temat, bo dzisiejszy poranek powitał nas kaszlem.
O matko wpis dla mnie mam problem z uporczywym kaszlem anyż mnie zaintrygowal musze kupić
Naturalne metody w walce o zdrowie są najlepsze 🙂
Lubię stosować takie naturalne sposoby na rózne dolegliwości. te akurat wszystkie znam ale i tak fajny tekst.;)
Wiedziałam tylko o siemieniu, reszta jest dla mnie nowa, dobrze wiedzieć, że mają takie działanie 🙂
o rety, nie znalam nawet polowy…
Zawsze myślałam, że tak jak mniszek, tak i w podbiale materiałem zielarskim jest kwiat. Dobrze, że liście, bo one cały rok, a nie tylko wczesną wiosną jak kwiaty. Bardzo lubię sama zbierać zioła, wiec ta wiedza mi się przyda.
Sam czasami stosuje imbir, cienki plasterek na język i ssać jak landrynki. Gorzkie to strasznie, ale bardzo skuteczne. 😉
Genialne pomysly
Tymianek stosuję ale o anyżu nie słyszałam.
Bardzo cenna informacja o roślinach doniczkowych! Nie wiedziałam, że wymienione rośliny mogą mieć taki wpływ na człowieka. Ja słyszałam jeszcze, że na kaszel dobre jest picie… zwyczajnej ciepłej wody. 🙂 Bardzo przydatny tekst!
te domowe to bardziej zapobiegają , jak coś złapie to już średnio z tym, wiec żeby się nie męczyć lepiej zakupić coś konkretnego, jak dla mnie w przypadku kaszlu najlepszy jest dicotuss z naturalnych wyciagów, łagodzi , nawilża i o pysznym miodowym smaku