Ból głowy, stawów i krzyża – metody walki z tymi dolegliwościami

Ból jest nam potrzebny. To sygnał ostrzegawczy. Informuje, że w organizmie dzieje się coś niedobrego. Stan zapalny, zwyrodnienie, a także reakcja na stres. To nie znaczy, że mamy się pogodzić z bólem. Jednak zanim sięgniemy po tabletkę zachęcam do wypróbowania naturalnych metod do walki z bólem. Dzisiaj przedstawiam najskuteczniejsze sposoby łagodzenia dolegliwości bólowych. Co najważniejsze: działają szybko i absolutnie nie zaszkodzą naszemu organizmowi.

BÓL GŁOWY

Może on mieć związek z niewłaściwą dietą, zakwaszeniem organizmu, niewyspaniem, nadciśnieniem.

bólwłaściwe odżywianie

Spożywaj jak najczęściej produkty o wysokim ph takie jak: brokuły, buraki, brukselkę, kiełki, seler, ziemniaki w mundurkach. Nie zapominaj też codziennie zjeść owoców.

 

 

 

 

 

bólocet jabłkowy

Pij ocet jabłkowy 2 razy dziennie. Połącz 2 – 4 łyżeczek octu z poł szklanki przegotowanej wody i 2 łyżeczkami miodu. Dobrze wymieszaj. Taki napój wzmacnia i i normalizuje ciśnienie tętnicze krwi.

 

 

 

 

 

multiwitaminy

Badacze udowodnili, ze obniżony poziom witaminy B2 w organizmie, magnezu i koenzymu Q10 powoduje ból głowy dlatego zażywajmy preparaty właśnie z tymi minerałami.

 BÓL STAWÓW

Jeżeli długo pracujemy dłońmi, nasze nadgarstki są zbyt długo w niezdrowym położeniu jesteśmy narażeni na zmiany zwyrodnieniowe bóle, mikrourazy i przeciążenia. Kolana i łokcie są także wraz z wiekiem narażone na ból ponieważ chrząstka stawowa coraz gorzej się regeneruje.

dzika róża

Jest idealnym wzmocnieniem dla kości gdyż ma bardzo silne właściwości przeciwzapalne i zawiera bardzo dużą ilość witaminy C, która ma działanie ochronne dla stawów.

dieta bogata w owoce morza

Koniecznie w swojej diecie wprowadź większą ilość krewetek, małż, krabów. Zawierają one glukozaminę. To substancja odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie stawów i ich prawidłową ruchomość.

aktywność fizyczna

Codzienny ruch: nawet spacer, jazda na rowerze 4o minutowa, basen to właśnie recepta na pozbycie się bólu. Bowiem stawom nie służy zastój i ruch jest czynnikiem przeciwbólowym.

bólokłady z borowiny

Taki przeciwbólowy okład wykazuje bardzo dobre działanie przeciwbólowe. Jednak przed jego zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

 

 

 

 

 

BÓL PLECÓW

Zbyt intensywna praca fizyczna, przeciążenia powodują zwyrodnienia krzyża. Jednak i natura w tej kwestii ma na taki ból skuteczną pomoc.

okład z pszenicy

Ugotowane i odcedzone ziarna należy włożyć do lnianego woreczka i trzymać na krzyżu aż do wystygnięcia.

bólolejek dziurawcowy

Dziurawiec to nie tylko idealne zioło dla układu nerwowego i trawiennego. Olejek dziurawcowy uśmierza ból i łagodzi dyskomfort związany z przeciążeniem.

 

 

 

 

 

 

Ból jest to trudna i nieprzyjemna dolegliwość zarówno występująca jako ból głowy, krzyża czy nadgarstków. Jednak znowu natura daje nam wspaniały oręż narzędzi do walki z nimi.

 

Bernardeta Nosek - Copywriting  Bernardeta Nosek

 

 

25 thoughts on “Ból głowy, stawów i krzyża – metody walki z tymi dolegliwościami

Leave a Reply

%d bloggers like this: